Haber Detayı
10 Ocak 2017 - Salı 20:09
 
Vali Yaman’dan Gazeteci ve Kaymakamlara Jest
Mardin Valisi ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü ile İdareciler Gününün aynı güne denk gelmesinden dolayı il ve ilçelerde görev yapan gazeteciler ile kaymakamlarla yemekte bir araya gelerek günlerini kutladı.
GÜNCEL Haberi


Mardin’de düzenlenen ve il merkezi ile ilçelerde görev yapan gazeteciler, ulusal haber ajansı temsilcileri, muhabirler ile ilçe kaymakamları, Basın İlan Kurumu Mardin Şube Müdürü Adnan Günbegi, Valilik Basın Halkla İlişkiler Müdür Vekili Cengiz Ergül, Mardin ve ilçelerinde faaliyet yürüten Cemiyet başkanlarıyla akşam yemeğinde bir araya gelen Vali Mustafa Yaman, Kaymakamların idareciler gününü ve gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü kutladı.

Özel bir Otelde düzenlenen ve il merkezi ile ilçelerde görev yapan gazete sahipleri, ulusal haber ajansı temsilcileri, muhabirler ile Vali Yardımcısı Bahattin Çiçek, Artuklu Belediye Başkan vekili de olan Artuklu Kaymakamı Şakir Öner Öztürk, Derik Kaymakamı Hakan Kafkas,Mazıdağı Kaymakamı Halit Benek ile bazı ilçe kaymakamları Basın İlan Kurumu Mardin Şube Müdürü Adnan Günbegi, Valilik Özel Kalem ve Basın Halkla İlişkiler Müdürü Cengiz Ergül, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve Mardin Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı  Kadir Üründü, Kızıltepe Gazeteciler Derneği Başkanı Halit Solhan, Mezopotamya Gazeteciler Başkanı Cemil Aydoğan ve Mardin Gazeteciler Derneği Başkanı Mehmet Çelik’le bir araya gelen Vali Yaman, gazetecilerin günlerini kutladı.

Düzenlenen programdaki konuşmasında basının kamuoyunun doğru bir şekilde aydınlatılması için vazgeçilmez bir unsur olduğunu vurgulayan Vali Mustafa Yaman, “İdareciler  olarak tevafukken gazetecilerle aynı günü kutluyor olmanın heyecanını yaşıyoruz. Altı ay önce göreve başladığım Mardin’de bu vesileyle de gazetecilerle bir araya geliyor olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Gönül arzu eder ki; şehrin gözü kulağı olan gazetecilerle daha sık bir araya gelmek isterdim. Ancak taktir edeceğiniz üzere yoğun çalışma tempomuzdan dolayı ancak bir araya gelebildik. İnşallah bundan sonra daha sık aralarla bir araya geleceğiz ve yapılan ya da yapılması gereken çalışmaları üzerine görüş alışverişinde bulunmuş olacağız. Bu vesileyle toplumun bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi yolunda önemli bir görevi ifa eden basın mensuplarımızın bizler için değerli olduğunun altını çiziyorum. Gücünü kamudan, kamunun çıkarlarını savunmaktan alan basın, meslek ilkeleri ışığında vatandaşlarımızı doğru ve tarafsız bilgilendirme çabası içerisinde olan bütün gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü ve aynı tarihe tekabül eden idarecilerimizin İdareciler Günü’nü kutluyorum” dedi.

Toplantıda gazetecilerle sohbet eden Vali Yaman gazetecilik mesleğinin fedakarlık isteyen, zor şartlarda yapılan önemli bir meslek olduğunu belirterek güçlü gazeteci ve muhabirlerin, yanında güçlü medya kuruluşlarının güçlü demokrasinin tesisini sağlayacağını söyledi.

Programda söz alan bazı gazeteciler duygu ve düşüncelerini dile getiren Mardin Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Kadir Üründü, "Yönetimle halkın arasında bağlantı kuran, bilgi akışını sağlayan, toplumsal varoluşta yaşanılan tüm ayrıntıları her bireye eşit olarak ulaştıran basın camiamız, toplumun en önemli nesnel gerçekliğidir. Demokrasinin yerleşmesinde basın kuruluşlarının önemli katkıları olmuştur. Gazetecilerin, halkımızı gelişen olaylar hakkında bilgilendirmek için ortaya koydukları emek kutsaldır. Onların bu görevleri yerine getirirken yaptıkları çalışmalara yardımcı olan idarecilerimizin de 10 Ocak İdareciler Gününü kutluyorum. Fedakarca çalışarak halkımıza hizmet eden mülki idare amirlerimizi ve bu hizmetleri halka ileten değerli Mardin ve ilçelerinde görev yapan gazetecilerimizin ´Çalışan Gazeteciler Günü´nü kutluyorum. Toplumsal hayattaki etkinliğini gün geçtikçe arttıran, demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan ve insanlara bilgi akışı sağlamak gibi çok yönlü bir misyonu gerçekleştiren basınımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.

Program sonunda İdareciler Günü dolayısı ile Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti adına Başkan Abdulkadir Üründü tarafından 10 Ocak İdareciler Günü dolayısıyla Mardin’e yaptığı hizmetlerinden dolayı Mülki İdare Amirleri adına Vali ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Yaman ile birlikte Mardin'in tanıtım ve gelişimine yaptıkları haberleriyle destek verdikleri için de il genelinde yayın yapan gazetelerin Yazı İşleri Müdürleri ile Haber Ajanslarının Mardin temsilcilerine birer plaket verdi.

Gazetelerden Mardin Arena Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ufuk Güngürmüş, Mardin Haber Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Murat Akgül, Kır'atım Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mustafa Erkar, İletişim Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Sait Çakar adına imtiyaz sahibi Rıdvan Fidan ile Mardin Life Gazetesi imtiyaz sahibi Beşir Güneş ile birlikte Anadolu Ajansı Temsilcisi Halil İbrahim Sincar, İHA ve İLKHA Mardin Temsilcisi Salih Keskin, Doğan Haber Ajansı Temsilcisi Nezir Güneş plaketlerini Mardin Vali Mustafa Yaman'ın elinden aldı.

Kızıltepe Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Halit Solhan da Vali Yaman’a İdareciler Günü dolayısıyla çiçek takdim etti.

Program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Mardin Arena/Mihdi Aydoğan-Hakan Bekin

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Vali, Yaman’dan, Gazeteci, ve, Kaymakamlara, Jest,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Bizim Gazete
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
0
0
0
0
0
0
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı